مرکز دانلود فایل یک فایل

اطلاعیه فروشگاه

در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.ضمنا برای اینکه راحت تر محصول مورد نظرتون رو پیدا کنید از قسمت (جستجوی محصولات) بالای صفحه استفاده کنید. با تشکر

دانلود مقاله کامل درباره انواع شبکه های جغرافیایی

دانلود مقاله کامل درباره انواع شبکه های جغرافیایی

 

 

 

 

 

 

لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب*

فرمت فایل: Word (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحه :27

 

بخشی از متن مقاله

انواع شبکه های جغرافیایی

 Internetwork چيست ؟

به مجموعه اي از شبكه هاي منحصر بفرد كه به همديگر متصلند كه روي هم شبكه بزرگ تشكيل ميدهند در واقع اينترنتوركينگ اشاره اي به اين صنعت و محصول ها دارد و ما ايد ميگيرم اينا چي هستند

اولين شبكه هاي كامپيوتري كه از كامپيوتر هاي mainframe استفاده ميكردند و توسط ترمينالها به يكديگر متصل بودند كه به انها time-sharing networks ميگفتند اينگونه محيط ها توسط محصولات IBM از نوع Systems Network Architecture يا SNA و Digital's network architecture تشكيل ميشدند .

Local-area networks يا همان LAN براي ارتباط بين PC ها و گردش انها بين هم به كار امدند . شبكه هاي LAN به كاربران متفاوت اجازه ميدادند در يك محيط گرافيكي در محيطي كه قرار داشتند به تبادل اطلاعات و پيام ها بپردازند و همچنين قابليت ان را داشتند كه بعضي قطعات مثل پرينتررا با هم مصرف كنند .

Wide-area networks يا WAN تقريبا اينگونه عمل ميكند كه LAN ها را در محيط هاي جغرافيايي متفاوت با فاصله هاي بلند را به يكديگر متصل كنند بعضي از تكنولوژي هاي مورد استفاده براي اتصال LAN ها به هم را ميتوان از جمله T1, T3, ATM, ISDN, ADSL, Frame Relay, radio links و ... نام برد و البته روشهاي جديد اتصالات LAN به يكديگر هرروز بهبود و بهينه ميشوند . امروزه LAN هاي پرسرعت و شبكه هاي اينترنتي به صورت عريضي مورد استفاده قرار ميگيرند چراكه سرعت زياد انها و همچنين حمايت از پهناي باند بالا موجب شاخص بودن انهاست .

اينترنتوركينگ در واقع براي سه راه حل زير ابداع شده است : LAN هاي ايزوله توانايي اتصال مثلا دو اداره به هم را نداشتند . دوبل شدن منابع براي مثلا هر دو اداره بايد يك نرم افزار و سخت افزار جداگانه تعبيه ميشد . و در اخر هم عدم مديريت كافي و نظارت مركزي بر شبكه هاي ايجاد شده .

اما به هر حال عملي كردن و به سرانجام رسانيدن اينترنتورك كار ساده اي نيست . از مشكلات زيادي بايد گذر كرد مخصوصا بعد از موفقيت در اتصال چرا كه بايد مديريتي معتبر و نظارتي قابل انعطاف انجام داد .

به هر حال شبكه اي كه تحت اينترنت به كار بياد طبيعتا از لحاظ امنيتي هم بايد مراقبت هاي ويژه اي داشته باشد چراكه هكرهاي زيادي براي حمله به سايت ها در كين نشسته اند و البته از مشهورترين گونه اين حملات distributed denial of service يا همان DDOS ميباشد و البته اين گونه حملات تنها افرادي را تهديد ميكند كه پا به شبكه اينترنتي نهاده اند بدون انكه نسايل امنيتي را در نظر بگيرند .

شبكه چيست ؟ يك شبكه متشكل از تعدادي كامپيوتر به هم مرتبط براي تبادل اطالاعات مپل هاردديسك ها يا سي دي رام ها تبادل فايل ها و يا ارتباطات الكترونيكي تشكيل شده است . كامپيوتر ها در شبكه ميتوانند از طريق كابلها ؛ خطوط تلفن و امواج راديويي ماهواره ها اشعه مادون قرمز ! به هم متصل شوند . سه نوع شبكه داريم : Local Area Network (LAN) Metropolitan Area Network (MAN) Wide Area Network (WAN) به تعريف اجمالي هر يك ميپردازيم : Local Area Network

شبكه LAN يك شبكه محدود شده به محيطي كوچك ميباشد . و عموما به يك محدوده جغرافيايي همچون آزمايشگاه ؛ مدرسه يا ساختمان ميباشد . و كمتر اتفاق ميفتد كه يك شبكه LAN از يك مايل فاصله بيشتري داشته باشد . نوعي از پيكر بندي شبكه LAN به اينگونه است كه يك كامپيوتر به عنوان file server قرار ميگرد . و اين كامپيوتر مخزن تمامي نرم افزارهايي است كه شبكه را كنترل ميكنند . كامپيوترهايي كه به فايل سرور متصل ميشوند را ايستگاه كاري يا workstation ميگويند . كامپيوتر هاي ايستگاه كاري ميتوانند از لحاظ قدرت نسبت به سرور كمتر باشند . و ميتوانند نرم افزارهاي اضافي نيز در خودشان علاوه بر نرم افزارهاي ويژه اتصال در خود داشته باشند . در اكثر شبكه هاي LAN كابلهايي براي اتصال به شبكه موجود است و از طريق كابل به يكديگر متصل ميشوند . كه بعدا در مورد كابل بندي و توپولوژي و سخت افزارهاي مورد نياز صحبت خواهيم كرد .

Metropolitan Area Network يك شبكه MAN بر محيطهاي جغرافيايي بزرگتري از LAN را پوشش ميدهند مانند درون شهري و ناحيه ها . با بهم پيوستن شبكه هاي كوچكتر به هم اطلاعات به اساني از اينطريق منتشر ميشوند . كتابخانه هاي محلي و نمايندگيهاي دولتي عموما از اين نوع شبكه براي اتصال به شركت هاي خصوصي و يا عموم استفاده ميكنند . Wide Area Network خوب همانطور كه از اسمش پيداست شبكه اي بزرگتر از دو نوع بالاست و ارتباطات در اين نوع شبكه ميتواند بصورت كشوري باشد . كه ساختار پيچيده تري دارد اما ساختمان ان شبيه به همين شبكه هاي محلي ميباشد . از مجموعه مزاياي شبكه همانطور كه قبلا هم گفتم باز هم هست كه باز هم ميگويم : سرعت تبادل اطلاعات بسيار بالا ميرود به جاي اينكه مثلا فايلي را در فلاپي ديسك بريزيد و به كامپيوتر ديگري متصل كنيد اگر به بيش از يك كامپيوتر احتياج داشته باشيد اينكار با ارتباطات شبكه اي به راحتي امكان پذير است . و علاوه بر مزايا مشكلاتي نيز در پي دارد : قيمت تقريبا بالايي براي نصب دارند . به يك مسئول شبكه محتاجيد . ممكن است سرور از بين برود . ممكنست كابلها فرسوده شوند و ...

مفهوم شبكه

شبكه در ساده ترین حالت خود شامل دو رایانه است كه به وسیله كابل
به یكدیگر متصل شده اند. به گونه ای كه بتوانند از داده ها به طور
مشترك یا Share استفاده كنند.

رایانه های شخصی ابزاری برای تولید داده ها و اسناد متنی و ... هستند
چنانچه دیگران به اطلاعات شما نیاز داشته باشند باشند و شبكه ای وجود نداشته باشد شما اطلاعات را بر روی فلاپی میزنید و به شخص میدهید كه به این روش كار Stand-Alone گویند.

رایانه هایی كه قسمتی از شبكه هستند میتوانند از موارد زیر به صورت
مشترك استفاده كنند :

داده ها

چاپگرها

پیام ها

مودمها

سایر منابع سخت افزاری

از این رو شبكه های رایانه ای را میتوان مجموعه ای از DTE ها دانست كه برای به اشتراك گزاری داده ها به یكدیگر متصل شده اند.

چرا از شبكه استفاده میكنیم ؟

الف- حذف محدودیت های جغرافیایی

با استفاده از شبكه میتوان محدودیت های جغرافیایی را حذف كرد و به
اطلاعات شخصی كه هزاران كیلومتر با ما فاصله دارد دست یافت.

ب- افزایش اعتماد

با داشتن منابع متعدد در سیستم های موجود در شبكه میتوان از اعتماد
بالایی برخوردار بود. به عنوان مثال وقتی كه یك فایل بر روی سیستمهای شبكه كپی میشود در صورتی كه این فایل در یك سیستم از بین برود میتوان از فایل موجود بر روی سیستم دیگر استفاده كرد.

ج- كاهش هزینه ها

شبكه ها این امكان را برای چندین نفر فراهم آورده اند تا هم از
داده ها و هم از دستگاه های جانبی به طور همزمان و مشترك استفاده كنند.

د- صرفه جویی در وقت

از طریق به اشتراك گزاری داده ها میتوان در وقت صرفه جویی كرد

قبل از ظهور شبكه اطلاعات مشترك محدود به موارد زیر بود :

الف- گفتن اطلاعات به یكدیگر

ب- نوشتن یادداشت

ج- قرار دادن اطلاعات بر روی فلاپی دیسك

با استفاده از شبكه عملیات فوق حذف و باعث صرفه جویی در وقت گردیده است.

*** متن کامل را می توانید بعد از پرداخت آنلاین ، آنی دانلود نمائید، چون فقط تکه هایی از متن به صورت نمونه در این صفحه درج شده است ***


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file39_1756623_6711.zip87.7k

دانلود مقاله کامل درباره اینترنت بی سیم

دانلود مقاله کامل درباره اینترنت بی سیم             لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب * فرمت فایل : Word ( قابل ویرایش و آماده پرینت ) تعداد صفحه :25   بخشی از متن مقاله مقدمه نیاز روز افزون به پویایی كارها ، استفاده از تجهیزاتی مانند تلفن همراه ، پیجرها و ... بواسطه وجود شبكه های بی سیم امكان پذیر شده است. اگر كاربر یا شركت یا برنامه كاربردی خواهان آن باشد كه داده و اطلاعات مورد نیاز خود ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه

محبوبترین محصولات